Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Language
uk: Мова

en: Theme
uk: Тема

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Display options
uk: Опції відображення

en: Profile
uk: Профіль

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Arabic
uk: Арабська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Japanese
uk: Японська

en: Korean
uk: Корейська

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Display style
uk: Стиль показу

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Collection
uk: Збірка

en: Grid
uk: Сітка

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Czech
uk: Чеська

en: Danish
uk: Датська

en: Dutch
uk: Голландська

en: Finnish
uk: Фінська

en: German
uk: Німецька

en: Greek
uk: Грецька

en: Hebrew
uk: Іврит

en: Hungarian
uk: Угорська

en: Indonesian
uk: Індонезійська

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Polish
uk: Польська

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Romanian
uk: Румунська

en: Russian
uk: Російська ( мова країни терориста )

en: Swedish
uk: Шведська

en: Turkish
uk: Турецька

en: About
uk: Про модуль

en: Twitter
uk: Твітер

en: Light
uk: Світла

en: Hindi
uk: Гінді

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Bengali
uk: Бенгальська

en: Persian
uk: Перська

en: Malay
uk: Малайська

en: Thai
uk: Тайська

en: Ukrainian
uk: Українська

en: Urdu
uk: Урду

en: Vietnamese
uk: В'єтнамська

en: Chinese (Simplified)
uk: Китайською (спрощеною)

en: Chinese (Traditional)
uk: Китайська (традиційний)

en: Filipino
uk: Філіппіни

en: Dark
uk: Темний

en: Chrome
uk: Хром

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Polite
uk: Ввічливий

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size
