Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Language
cs: Jazyk

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Display options
cs: Možnosti zobrazení

en: Profile
cs: Profil

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Arabic
cs: Arabsky

en: French
cs: Francouzsky

en: Italian
cs: Italsky

en: Spanish
cs: Španělsky

en: Japanese
cs: Japonsky

en: Korean
cs: Korejsky

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Automatic
cs: Automatické

en: Grid
cs: Mřížka

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Czech
cs: Česky

en: Danish
cs: Dánsky

en: Dutch
cs: Holandsky

en: Finnish
cs: Finsky

en: German
cs: Německy

en: Greek
cs: Řecky

en: Hebrew
cs: Hebrejsky

en: Hungarian
cs: Maďarsky

en: Polish
cs: Polsky

en: Romanian
cs: Rumunsky

en: Russian
cs: Rusky

en: Swedish
cs: Švédsky

en: Turkish
cs: Turecky

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Thai
cs: Thajsky

en: Ukrainian
cs: Ukrajinsky

en: Vietnamese
cs: Vietnamsky

en: Filipino
cs: Filipínský

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
