Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Language
nl: Taal

en: Theme
nl: Thema

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Display options
nl: Weergave-opties

en: Profile
nl: Profiel

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Arabic
nl: Arabisch

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Display style
nl: Weergavestijl

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Collection
nl: Collectie

en: Grid
nl: Raster

en: Transparent
nl: Transparant

en: Border color
nl: Randkleur

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: German
nl: Duits

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Norwegian
nl: Noors

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: About
nl: Over

en: Light
nl: Licht

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Bengali
nl: Bengaals

en: Persian
nl: Perzisch

en: Malay
nl: Maleis

en: Thai
nl: Thais

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Filipino
nl: Filippijns

en: Dark
nl: Donker

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: No borders
nl: Geen randen

en: No header
nl: Geen kop

en: No footer
nl: Geen voet

en: No scrollbar
nl: Geen schuifbalk

en: Tweet limit
nl: Tweet-limiet

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
