Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Language
pl: Język

en: Theme
pl: Skórka

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: Profile
pl: Profil

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Arabic
pl: Arabski

en: French
pl: Francuski

en: Italian
pl: Włoski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Display style
pl: Styl wyświetlania

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Grid
pl: Siatka

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: Dutch
pl: Niderlandzki

en: Finnish
pl: Fiński

en: German
pl: Niemiecki

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Polish
pl: Polski

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian
pl: Rosyjski (terroryści)

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Turkish
pl: Turecki

en: About
pl: O stronie

en: Light
pl: Jasny

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Persian
pl: Perski

en: Malay
pl: Malajski

en: Thai
pl: Tajski

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Filipino
pl: Filipiński

en: Dark
pl: Ciemny

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
