Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Language
tr: Dil

en: Theme
tr: Tema

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: Profile
tr: Profil

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Arabic
tr: Arapça

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Display style
tr: Görüntüleme sitili

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Grid
tr: Izgara

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danca

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Finnish
tr: Fince

en: German
tr: Almanca

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Indonesian
tr: Endonezya dili

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Polish
tr: Lehçe

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Romanian
tr: Rumence

en: Russian
tr: Rusça

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Turkish
tr: Türkçe

en: About
tr: Hakkında

en: Hindi
tr: Hintçe

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Bengali
tr: Bengalce

en: Persian
tr: Farsça

en: Malay
tr: Malayca

en: Thai
tr: Tay dili

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Urdu
tr: Urduca

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Filipino
tr: Filipin dili

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: Textfield size: @size
tr: Metin alanı boyutu: @size
