Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: List
da: Vis

en: Language
da: Sprog

en: Theme
da: Tema

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Display options
da: Indstillinger for visning

en: Profile
da: Profil

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Arabic
da: Arabisk

en: French
da: Fransk

en: Italian
da: Italiensk

en: Spanish
da: Spansk

en: Japanese
da: Japansk

en: Korean
da: Koreansk

en: Link color
da: Linkfarve

en: Automatic
da: Automatisk

en: Grid
da: Gitter

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Czech
da: Tjekkisk

en: Danish
da: Dansk

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Finnish
da: Finsk

en: German
da: Tysk

en: Greek
da: Græsk

en: Hebrew
da: Hebraisk

en: Hungarian
da: Ungarsk

en: Indonesian
da: Indonesisk

en: Norwegian
da: Norsk

en: Polish
da: Polsk

en: Portuguese
da: Portugisisk

en: Romanian
da: Rumænsk

en: Russian
da: Russisk

en: Swedish
da: Svensk

en: Turkish
da: Tyrkisk

en: About
da: Om

en: Light
da: Lyst

en: Bengali
da: Bengalsk

en: Persian
da: Persisk

en: Malay
da: Malaysisk

en: Ukrainian
da: Ukrainsk

en: Vietnamese
da: Vietnamesisk

en: Filipino
da: Filippinsk

en: Dark
da: Mørkt

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
