Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Language
ru: Язык

en: Theme
ru: Тема

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Display options
ru: Настройки отображения

en: Profile
ru: Профиль

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Arabic
ru: Арабский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Japanese
ru: Японский

en: Korean
ru: Корейский

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: Display style
ru: Стиль отображения

en: Automatic
ru: Автоматически

en: Collection
ru: Коллекция

en: Grid
ru: Сетка

en: Transparent
ru: Прозрачный

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Czech
ru: Чешский

en: Danish
ru: Датский

en: Dutch
ru: Голландский

en: Finnish
ru: Финский

en: German
ru: Немецкий

en: Greek
ru: Греческий

en: Hebrew
ru: Иврит

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Indonesian
ru: Индонезийский

en: Norwegian
ru: Норвежский

en: Polish
ru: Польский

en: Portuguese
ru: Португальский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Swedish
ru: Шведский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: About
ru: Информация

en: Light
ru: Светлая

en: Hindi
ru: Хинди

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Bengali
ru: Бенгальский

en: Persian
ru: Персидский

en: Malay
ru: Малайский

en: Thai
ru: Тайский

en: Ukrainian
ru: Украинский

en: Urdu
ru: Урду

en: Vietnamese
ru: Вьетнамский

en: Filipino
ru: Филипино

en: Dark
ru: Темный

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size
