Twitter Entity (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: 1 hour
pt: 1 hora

en: Created
pt: Criado

en: 1 day
pt: 1 dia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: 5 minutes
pt: 5 minutos

en: 1 minute
pt: 1 minuto

en: About
pt: Sobre

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Access Token
pt: Token de Acesso

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
