Typed Data API enhancements (2.0.0) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Description
he: תיאור

en: Label
he: תווית

en: Text
he: טקסט

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Select
he: בחר

en: IP address
he: כתובת IP

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי
