Typed Data API enhancements (2.0.0) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Description
ru: Описание

en: Label
ru: Метка

en: Text
ru: Текст

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Select
ru: Выбрать

en: IP address
ru: IP-адрес

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Datetime
ru: Дата

en: Datetime Range
ru: Диапазон даты и времени

en: The @title end date cannot be before the start date
ru: Дата окончания "@title" не может быть раньше даты начала
