Typed Data API enhancements (2.1.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Label
da: Etiket

en: Text
da: Tekst

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Select
da: Vælg

en: IP address
da: IP-adresse

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Datetime Range
da: Datetime interval
