Typed Data API enhancements (2.1.0) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Description
oc: Descripcion

en: Label
oc: Etiqueta

en: Text
oc: Tèxte

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Select
oc: Seleccionar

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Datetime
oc: Datatime
