Typed Data API enhancements (2.1.0) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: Description
vi: Mô tả

en: Label
vi: Nhãn

en: Text
vi: Văn bản

en: Start date
vi: Ngày bắt đầu

en: End date
vi: Ngày kết thúc

en: Select
vi: Chọn

en: IP address
vi: Địa chỉ IP

en: Textarea
vi: Hộp văn bản
