Typed Data API enhancements (2.1.1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Description
fa: توضیحات

en: Label
fa: برچسب

en: Text
fa: متن

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Select
fa: انتخاب

en: IP address
fa: نشانی IP
