Typed Data API enhancements (2.1.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Label
pt: Rótulo

en: Text
pt: Texto

en: Start date
pt: Data inicial

en: End date
pt: Data final

en: Select
pt: Selecionar

en: IP address
pt: Endereço IP

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: Datetime
pt: Data e hora

en: Datetime Range
pt: Intervalo de data/hora

en: The @title end date cannot be before the start date
pt: A data de encerramento @title não pode ser anterior à data de início
