Typed Data API enhancements (2.1.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Label
pt: Etiqueta

en: Text
pt: Texto

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Select
pt: Selecionar

en: IP address
pt: Endereço de IP

en: Textarea
pt: Área de texto

en: Datetime
pt: Data hora

en: Datetime Range
pt: Intervalo data e hora

en: The @title end date cannot be before the start date
pt: A data de fim @title não pode ser anterior à data de início
