Typed Data API enhancements (8.x-1.0-beta2) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Description
gl: Descrición

en: Label
gl: Etiqueta

en: Text
gl: Texto

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Textarea
gl: Área de texto
