Typed Data API enhancements (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Label
hu: Címke

en: Text
hu: Szöveg

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Datetime Range
hu: <em>Datetime</em> tartomány

en: The @title end date cannot be before the start date
hu: @title végdátuma nem lehet korábbi a kezdődátumnál
