Typed Data API enhancements (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Select
it: Scegliere

en: Textarea
it: Area di testo

en: Datetime
it: Data e ora

en: Datetime Range
it: Intervallo data/ora

en: The @title end date cannot be before the start date
it: La data di fine @title non può essere precedente alla data di inizio
