Typed Link (2.1.1) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: General
ja: 全般

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: Link type
ja: リンクタイプ

en: Default value
ja: デフォルト値

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Link options
ja: リンクのオプション

en: Link settings
ja: リンク設定

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Link attributes
ja: リンクの属性

en: Allowed values function
ja: 利用可能な値の関数

en: Trim link text length
ja: リンクテキストをトリミングする文字数

en: URL only
ja: URLのみ

en: Show URL as plain text
ja: プレーンなテキストでURLを表示

en: Add rel="nofollow" to links
ja: リンクに rel="nofollow" を追加

en: Allow link text
ja: リンクテキストを許可

en: Placeholder for URL
ja: URL用のプレースホルダー

en: Placeholder for link text
ja: リンクテキスト用のプレースホルダー

en: Allowed link type
ja: 許可するリンクタイプ

en: Link format settings
ja: リンクフォーマットの設定

en: URL query key value pairs
ja: URL クエリーのキーと値のペア

en: URL fragment
ja: URL フラグメント

en: Is this URL absolute
ja: 絶対 URL である

en: If the URL should use a secure protocol
ja: URLがセキュアプロトコルを利用するか
