Typed Link (2.2.0) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Open link in new window
nl: Link in nieuw venster openen

en: Link text
nl: Linktekst

en: Allowed values list
nl: Lijst met toegestane waardes

en: Link type
nl: Linktype

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Link options
nl: Linkopties

en: Link settings
nl: Linkinstellingen

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Link attributes
nl: Linkattributen

en: Allowed values function
nl: Toegestane waarden-functie

en: Trim link text length
nl: Lengte linktekst inkorten

en: URL only
nl: Alleen URL

en: Show URL as plain text
nl: URL als platte tekst weergeven

en: Add rel="nofollow" to links
nl: rel="nofollow" aan links toevoegen

en: Allow link text
nl: Linktekst toestaan

en: Placeholder for URL
nl: Plaatshouder voor URL

en: Placeholder for link text
nl: Plaatshouder voor linktekst

en: Allowed link type
nl: Toegestaan ​​linktype

en: Link format settings
nl: Instellingen linkopmaak

en: URL query key value pairs
nl: URL query sleutel-waardepaar

en: URL fragment
nl: URL-fragement

en: Is this URL absolute
nl: Is deze URL absoluut

en: If the URL should use a secure protocol
nl: Als de URL een veilig protocol moet gebruiken
