Typed Link (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: General
pt: Geral

en: Link text
pt: Texto do link

en: Allowed values list
pt: Lista dos valores permitidos

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Link options
pt: Opções de link

en: Link settings
pt: Configurações do link

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Link attributes
pt: Atributos de Link

en: Allowed values function
pt: Valores permitidos para função

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Allow link text
pt: Permitir texto de link

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: Placeholder for link text
pt: Placeholder para o texto do link

en: Allowed link type
pt: Tipo de link permitido

en: Link format settings
pt: Configurações de formato de link

en: Allowed value with label
pt: Valor permitido com rótulo

en: URL query key value pairs
pt: Pares de valores-chave de consulta de URL

en: URL fragment
pt: Fragmento de URL

en: Is this URL absolute
pt: Isso é URL absoluta

en: If the URL should use a secure protocol
pt: Se a URL deve usar um protocolo seguro
