Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Delete
cs: Smazat

en: Size
cs: Velikost

en: Label
cs: Popisek

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Field types
cs: Typy polí

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
