Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Delete
fi: Poista

en: Size
fi: Koko

en: Label
fi: Tunnus

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: About
fi: Tietoja

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder
