Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Delete
fr: Supprimer

en: Size
fr: Taille

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: About
fr: À propos

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: Work
fr: œuvre

en: Field types
fr: Types de champs

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
