Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Delete
id: Hapus

en: Size
id: Ukuran

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: About
id: Tentang

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
