Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Delete
ja: 削除

en: Size
ja: サイズ

en: Label
ja: ラベル

en: Fax
ja: FAX

en: Mobile
ja: モバイル

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: About
ja: アバウト

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder
