Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Delete
oc: Suprimir

en: Size
oc: Talha

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: About
oc: A prepaus

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
