Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Delete
uk: Видалити

en: Size
uk: Розмір

en: Label
uk: Мітка

en: Fax
uk: Факс

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: About
uk: Про модуль

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Work
uk: Робота

en: Field types
uk: Типи полів

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
