Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Delete
de: Löschen

en: Size
de: Größe

en: Label
de: Beschriftung

en: Mobile
de: Mobil

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: About
de: Über

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Work
de: Arbeit

en: Field types
de: Feldtypen

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
