Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Delete
hu: Törlés

en: Size
hu: Méret

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Mobile
hu: Mobil

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: About
hu: Leírás

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Work
hu: Munka

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder
