Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Delete
pl: Usuń

en: Size
pl: Rozmiar

en: Label
pl: Etykieta

en: Fax
pl: Faks

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Field types
pl: Typy pól

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder
