Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Delete
ro: Șterge

en: Size
ro: Mărime

en: Label
ro: Etichetă

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder
