UB Heidelberg WissKI Theme (1.0.2) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Image
hi: चित्र

en: Help
hi: मदद

en: URL
hi: यूआरएल

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
