Uber Publisher Core (7.0.1) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Language
fa: زبان

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Article
fa: مقاله

en: Articles
fa: مقالات

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Feed
fa: خوراک

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Section
fa: بخش

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Component
fa: جزء

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: All
fa: همه

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Off
fa: خاموش

en: Inline
fa: درون خطی

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Gallery
fa: گالری

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Video
fa: ویدیو

en: comment
fa: دیدگاه

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Taxonomy term page
fa: صفحه واژه طبقه‌بندی

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Linked to content
fa: پیوند شده به محتوا

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
