Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: Article
he: כתבה

en: Articles
he: מאמרים

en: Comments
he: תגובות

en: Tags
he: תגיות

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Feed
he: פיד

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: <none>
he: <ללא>

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Desc
he: יורד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Token
he: אסימון

en: author
he: מחבר/ת

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Changed
he: השתנה

en: comment
he: תגובה

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Offset
he: היסט

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Fullscreen
he: מסך מלא

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: The time that the custom block was last edited.
he: זמן העדכון האחרון של הבלוק המותאם.

en: Basic block
he: בלוק בסיסי
