Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (59 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Read more
sv: Läs mer

en: Article
sv: Artikel

en: Articles
sv: Artiklar

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Section
sv: Sektion

en: <none>
sv: &lt;ingen&gt;

en: Attachment
sv: Bilaga

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Original image
sv: Originalbild

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: author
sv: författare

en: Glossary
sv: Ordlista

en: Changed
sv: Ändrad

en: comment
sv: kommentar

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Offset
sv: Kompensera

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Fullscreen
sv: Helskärmsläge

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Sport
sv: Idrottsgren

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Taxonomy term page
sv: Sida för taxonomitermer

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Image style: @style
sv: Bildstil: @style

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: The time that the custom block was last edited.
sv: Tidpunkten då det anpassade blocket senast redigerades.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: A brief description of your block.
sv: En kort beskrivning av ditt block.

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: All content, by letter.
sv: All innehåll, i bokstavsordning.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.
