Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Method
hi: तरीका

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Order
hi: क्रम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Apply
hi: लागू करें

en: Full Name
hi: पूरा नाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
