Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Operations
it: Operazioni

en: Transactions
it: Transazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Notes
it: Note

en: Total
it: Totale

en: Check
it: Assegno

en: User ID
it: ID utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Details
it: Dettagli

en: Amount
it: Importo

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Recipient
it: Destinatario

en: Method
it: Metodo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Users
it: Utenti

en: Order
it: Ordina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: Balance
it: Saldo

en: Completed
it: Completato

en: Apply
it: Applica

en: Cancelled
it: Annullato

en: Offset
it: Scostamento

en: Fee
it: Corrispettivo

en: Total paid
it: Totale pagato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Master
it: Principale
