Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (49 entries)

en: Next
vi: Tiếp

en: Status
vi: Trạng thái

en: Approve
vi: Chấp thuận

en: Operations
vi: Thao tác

en: Transactions
vi: Giao dịch

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Total
vi: Tổng

en: ID
vi: Mã

en: Check
vi: Kiểm tra

en: User ID
vi: ID người dùng

en: All
vi: Tất cả

en: Page
vi: Trang

en: To
vi: Đến

en: From
vi: Từ

en: Details
vi: Chi tiết

en: Amount
vi: Số lượng

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Method
vi: Phương thức

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Users
vi: Người dùng

en: Order
vi: Thứ tự

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Approved
vi: Đã chấp thuận

en: Pending
vi: Đang treo

en: Declined
vi: Bị từ chối

en: Due
vi: Đến hạn

en: Balance
vi: Số dư

en: View transactions
vi: Xem các giao dịch

en: Completed
vi: Đã hoàn thành

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Ubercart - extra
vi: Ubercart - mở rộng

en: Cancelled
vi: Bị thôi

en: Full Name
vi: Tên đầy đủ

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Release
vi: Phát hành

en: Decline
vi: Từ chối

en: All transactions
vi: Tất cả các giao dịch

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Address 2
vi: Địa chỉ 2

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
