Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (33 entries)

en: Next
ca: Següent

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Transactions
ca: Transaccions

en: Type
ca: Tipus

en: Date
ca: Data

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Check
ca: Comprova

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: All
ca: Tot

en: Page
ca: Pàgina

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Details
ca: Detalls

en: Amount
ca: Import

en: Address
ca: Adreça

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Method
ca: Mètode

en: Configuration
ca: Configuració

en: Users
ca: Usuaris

en: Order
ca: Ordre

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Approved
ca: Aprovat

en: Pending
ca: Pendent

en: Balance
ca: Saldo

en: Completed
ca: Completat

en: Apply
ca: Aplica

en: Cancelled
ca: S'ha cancel·lat

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Address 2
ca: Adreça 2

en: Master
ca: Mestre
