Ubercart GoCardless Client (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: week
it: settimana

en: Email
it: E-mail

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Amount
it: Importo

en: Company
it: Azienda

en: Start date
it: Data iniziale

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: State/Province
it: Stato/Provincia

en: Phone number
it: Telefono

en: day
it: giorno

en: month
it: mese

en: year
it: anno

en: Street address
it: Indirizzo

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: About
it: Informazioni

en: Adjustments
it: aggiustamenti

en: Checkout settings
it: Impostazioni del processo di acquisto
