Ubercart GoCardless Client (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Cost
pt: Custo

en: Logging
pt: Autenticando

en: Date
pt: Data

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: Schedule
pt: Agendar

en: week
pt: semana

en: Created
pt: Criado

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: Price
pt: Preço

en: Amount
pt: Valor

en: Company
pt: Empresa

en: Start date
pt: Data inicial

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: Postal code
pt: CEP

en: State/Province
pt: Estado

en: Phone number
pt: Telefone

en: Pending
pt: Pendente

en: day
pt: dia

en: month
pt: mês

en: year
pt: ano

en: Product
pt: Produto

en: Street address
pt: Endereço

en: Complete
pt: Concluído

en: Adjustment
pt: Ajuste

en: Starting from
pt: Começando de

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Country code
pt: Código do país

en: Go back
pt: Voltar

en: About
pt: Sobre

en: Currency code
pt: Código da moeda

en: Adjustments
pt: Ajustes

en: Checkout settings
pt: Configurações do checkout

en: Change date
pt: Alterar data

en: Payment type
pt: Tipo de pagamento

en: Currency symbol
pt: Símbolo da moeda
