Ubercart GoCardless Client (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Title
de: Titel

en: E-mail
de: E-Mail

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Cost
de: Kosten

en: Logging
de: Protokollierung

en: Date
de: Datum

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Country
de: Land

en: Schedule
de: Geplante Vorgänge

en: week
de: Woche

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Price
de: Preis

en: Amount
de: Betrag

en: Company
de: Firma

en: Start date
de: Startdatum

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: State/Province
de: Bundesland/Region

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Pending
de: Ausstehend

en: day
de: Tag

en: month
de: Monat

en: year
de: Jahr

en: Product
de: Produkt

en: Street address
de: Straße und Hausnummer

en: Complete
de: Vollständig

en: Adjustment
de: Anpassung

en: Starting from
de: Ausgehend von

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Subscription
de: Abonnement

en: Cancelled
de: Abgebrochen

en: Country code
de: Länderkennung

en: Go back
de: Zurück

en: Currency code
de: Währungscode

en: Adjustments
de: Anpassungen

en: Checkout settings
de: Bestellvorgang / Kassenseite

en: Change date
de: Datum ändern

en: Payment type
de: Zahlungsart

en: Currency symbol
de: Währungssymbol

en: Cancel payment
de: Zahlung stornieren

en: Status: @status <br />
de: Status: @status <br>

en: Type: @type <br />
de: Typ: @type <br>

en: Start: @start <br />
de: Start: @start <br>
