Ubercart GoCardless Client (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Cost
id: Biaya

en: Logging
id: Pengelogan

en: Date
id: Tanggal

en: - None -
id: - Tiada -

en: Country
id: Negara

en: Created
id: Dibuat

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Price
id: Harga

en: Amount
id: Jumlah

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: State/Province
id: Negara Bagian / Propinsi

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Pending
id: Tertunda

en: day
id: hari

en: month
id: bulan

en: year
id: tahun

en: Product
id: Produk

en: Street address
id: Alamat jalan

en: Complete
id: Selesai

en: Go back
id: Kembali

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: Checkout settings
id: Pengaturan checkout
