Ubercart GoCardless Client (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Cost
ja: 原価

en: Logging
ja: ログ記録

en: Date
ja: 日付

en: - None -
ja: - なし -

en: Country
ja: 国

en: Schedule
ja: スケジュール

en: week
ja: 週

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Price
ja: 価格

en: Amount
ja: 量

en: Company
ja: 会社

en: Start date
ja: 開始日

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: City
ja: 市区町村

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: State/Province
ja: 都道府県

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Pending
ja: 処理待ち

en: day
ja: 日

en: month
ja: 月

en: year
ja: 年

en: Product
ja: 商品

en: Street address
ja: 番地その他

en: Complete
ja: 完了

en: Starting from
ja: 開始する値

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Subscription
ja: 配信登録

en: Country code
ja: 国コード

en: Go back
ja: 戻る

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: Adjustments
ja: アジャストメント

en: Checkout settings
ja: 購入手続きの設定

en: Change date
ja: 日付を変更する
