Ubercart QuickPay (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Not found
it: Non trovato

en: Click here
it: Clicca qui

en: Expiration
it: Scadenza

en: Expiration date
it: Data di scadenza

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: German
it: Tedesco

en: Polish
it: Polacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Merchant ID
it: ID negoziante

en: Expiration:
it: Scadenza:

en: Card type
it: Tipo carta

en: Card owner
it: Proprietario carta

en: Card number
it: Numero carta

en: Review order
it: Riepilogo ordine

en: API credentials
it: API delle credenziali

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
it: La versione di PHP è troppo vecchia. Drupal richiede almento PHP %version.
