Ubercart QuickPay (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Click here
de: Hier klicken

en: Private Key
de: Privater Schlüssel

en: Expiration
de: Läuft ab nach

en: Expiration date
de: Ablaufdatum

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: API key
de: API-Key

en: Not Installed
de: nicht installiert

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Not configured
de: Nicht konfiguriert

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: German
de: Deutsch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Merchant ID
de: Händler-ID

en: Expiration:
de: Ablauf-Datum:

en: Card type
de: Kreditkarten-Typ

en: Card owner
de: Kreditkarten-Inhaber

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Review order
de: Bestellung überprüfen

en: API credentials
de: API Zugangsdaten (credentials)

en: (Last4)
de: (letzte 4)

en: view order
de: Bestellung ansehen

en: Payment failed for order @order_id: @message
de: Zahlung für die Bestellung @order_id fehlgeschlagen: @message

en: Configured
de: Konfiguriert

en: Cancel payment
de: Zahlung stornieren
