Ubuntu Drupal Header (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: View
pt: Mostrar

en: Node type
pt: Tipo de nó

en: Created
pt: Criado

en: Node
pt: Nó

en: Changed
pt: Alterado
