Ubuntu Drupal Header (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Changed
it: Modificato
